Bacak Sıkılaştırıcı Yağ Maskeleri

Özenli bir bacak bakımı yapmak sizi bacaklarınızla ilgili olarak dert ettiğiniz bazı şeylerden kurtarır; örneğin selülitlerinizi yok edemezsiniz ama daha az göze batmalarını sağlayabilir ve yenilerinin oluşmasını önleyebilirsiniz, bacak sıkılaştırıcı yağlar kullanarak bacaklarınızdaki sarkık bölgelerin toparlanmasını sağlayabilirsiniz. Bacakların iç kısmının fazla yumuşak, sarkık ve gevşek olması genç kadınlarda da rastlanabilen bir durumdur. Bu konuda neler yapabileceğinizi öğrenmek için yazıyı takip edin:

 

Portakal yağı, greyfurt yağı ve limon yağı ile hazırlayacağınız doğal vücut bakımı karışımı cildi gerginleştirir ve selülitlerin görünümünü hafifletir.

Kara üzüm çekirdeği yağı da vücut sıkılaştırıcı özelliği olan bir yağdır.

2 günde bir vücudunuzu kabak lifiyle ovduktan veya kese yaptıktan sonra aynısefa yağı – badem yağı karışımıyla yukarıya doğru ve seri hareketlerle sıvazlayın. Bunu 3 – 4 ay devam ettirirseniz bacaklarınızdaki sarkıklıklar toparlanıp sertleşir ve cildiniz daha sıkı, daha genç bir görünüm kazanır.

Bir bacak sıkılaştırıcı losyon tarifi verelim; 3 limonun suyunu sıkın ve bu suya 10 adet aspirin atıp erimeye bırakın. Aspirinler eridikten sonra yarım şişe de bebe yağı ilave edin. Karışımı masaj yaparak bacaklarınıza sürdükten sonra yarım saat bekleyin, ardından cildinizi ılık suyla temizleyin.

Lavanta yağı selülitler üzerinde etkilidir, bu yağı sürdüğünüz bölgede metabolizma hızlanır.

Bacak sıkılaştırıcı yağlar 

ile hazırlanan bir formül daha: 1’er yemek kaşığı melisa yağı, susam yağı ve kekik yağını karıştırın. Karışıma krem kıvamına getirecek miktarda vücut losyonu ekleyin. (Herhangi bir losyon) Sonra bu kremi masaj yaparak bacaklarınıza sürün ve en az 2 saat bekledikten sonra ılık suyla yıkayın. Aslında bu krem rahatsızlık hissi vermez, sorun olmazsa hiç yıkamayabilirsiniz de. Bunu haftada 1 kere düzenli olarak yapın, 2 – 3 ay sonra cildinizdeki olumlu değişiklikleri fark edeceksiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz