Cilt lekeleri için tedaviye başlamadan önce öğrenmeniz gereken iki önemli nokta vardır. Bunlardan birincisi cilt tipinizi öğrenmek, ikincisi ise cilt lekesi türünü öğrenmek tedaviden önce mutlaka bu noktaları öğrenmede fayda vardır.Bunları öğrenmek için bir cilt uzmanından yardım alabilirsiniz yada sitemizde bu konularda ki konuları inceleyebilirsiniz.

Cilt lekelerinden kurtulmak için bir çok tedavi yöntemleri mevcuttur bunlar içinde en popüler olanları lazer ile cilt lekesi tedavisi yöntemidir.

Cilt lekesinin ne zamandan beri cildinizde olduğunu biliyorsanız ona göre bir tedavi yöntemi olaşabilir, eğer leke yeni oluştuysa cilt leke kremleri veya cilt leke maskeleri ile bu lekelerden kurtulmanız mümkündür. Ancak leke çok uzun yıllar cildinizde ise bu maskeler cilt lekelerini sadece azaltabilir.

Cilt Lekelerini Azaltan Maske Tarifleri

Eğer doğal yollardan cilt lekelerinden kurtulmak istiyorsanız sizlere birkaç cilt maskesi tarifi açıklamak istiyoruz.

Cilt Lekeleri için Karbonat Maskesi

Karbonatın genel olarak temizleyici ve çözücü özelliği olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bu maskeyi kullanarak cilt lekeleriniz de azalma ve cilt parlaklığında artma meydana gelir. Bu uygulamadan sonra cildiniz daha parlak bir hal alacaktır. Ayrıca oldukça kolay bir tarifi vardır. Yarım yemek kaşığı karbonatı ve bir yemek kaşığı su ile krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın ve lekeli bölgeye sürün.3 dakika bekletildikten sonra su ile durulayın.

Cilt Lekesi için Maske Şems Aslan Tarifi

Cilt maskeleri tarifleri için Şems Aslan en önemli isimlerin arasında yer alır ve anlattığı tarifler ise gerçekten işe yarayan tariflerdir. Şems Aslan cilt lekeleri için bir bardak yoğurdu 2 gün sıcak ortamda bekletin.Ekşiyen yoğurdu tülbent yardımıyla süzerek posasını bir kavanoza alın, her gün sabah akşam cildinize sürerek 20 dakika bekletin yoğurt cildinizde kuruduktan sonra keseleyin. Yüzünüzü yıkamadan yoğurttan tekrar sürün ve 10 dakika beklettikten sonra çok soğuk su ile yıkayın ve nemlendirici kullanın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz