Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır, Dış görünüme önem veren kişiler için bakım son derece önemli bir unsurdur. Tırnaklarınızda bakıma ihtiyacı olan güzellik için önemli unsurlardan bir tanesidir.Evlerinizde çok kolay adımlarla tırnak bakımınızı yapabilirsiniz. Tırnak bakımında dikkat etmeniz gerekenlerin başında tırnak yapınız gelmektedir. Eğer tırnak yapınız narin ve kırılgansa tırnak bakımına daha özen göstermeli ve dikkat etmelisiniz.

Tırnak Temizleme

Tırnak temizlemek için ve ojelerin kalıntılarından kurtulmak için aseton kullanabilirsiniz. Fazla aseton kullanılması tırnaklarınızda ki nem oranını düşürmektedir. Bunun için aseton kullanırken asetonun içine badem yağı, zeytinyağı yada susam yağı ilave ederek bunu önleyebilirsiniz.

Tırnak Nasıl Kesilmelidir

Tırnak bakımında en önemli konulardan biri de tırnak kesiminin nasıl olamasıdır. Kullandığınız tırnak makası size özel olmalıdır.Kesim yaparken tırnak şeklinizin dışına çıkmamalı ve gelişigüzel kesim yapmamalısınız.

Tırnak Törpüleme

Tırnak makası kadar kullanacağınız törpü ve diğer aletlerinde tamamen size özel olmasına dikkat edin. Başkasına ait aletleri kesinlikle kullanmayın ve tırnaklarınıza sürmeyin. Eğer ortak kullandığınız aletler varsa kullanmadan önce güzelce temizlemelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz