Çok fazla çalışıyor olabilirsiniz ve elbette bakıma ihtiyacınız olacaktır.Bu bakım size faydadan çok zarar vermemesi için ciltbakimin.com olarak cilt bakımı,el bakımı vb.sizlere doğal maskelerle anlatmaya devam edeceğiz.

El bakımı için en önemli noktalardan biri tırnak bakımı, tırnak bakımını manikür salonlarında yaptıranları hayretler içerisinde izliyorum.Her gün onlarca kişinin manikürü için kullandığı setleri sizler içinde kullanacak.O salona gelen herkes sağlıklı olmayabilir.Örneğin tırnak mantarı,tırnak batması vb.her neyse bir çok sorun olabilir.Unutmayın ki cilt sorunlarının bir çoğu bulaşıcıdır.

Bu sebepler sizlere evde nasıl manikür yapabileceğinizden bahsetmek istiyorum.

Evde Manikür Nasıl Yapılır?

İlk olarak ellerinizi temizleyin.Tırnaklarınızı törpüleyip tekrar yıkayın ve kurulayın.Kuruladığınız tırnaklarınızı bir fırça yardımıyla masaj yapar edasıyla fırçalayın.Bu masaj ve fırçalama o bölgedeki kan dolaşımını arttıracak ve ellerin ve tırnak çevresinin daha canlı gözükmesini sağlayacaktır.

Daha sonra ellerinizi limonlu suda 10-15 dakika süreyle bekletin.(Limon suyu ellere sert bir his verebilir ama kalıcı değildir.Bu süre içerisinde ellerinize nemlendirici kremler kullanabilirsiniz)

Doğal güzellikler dilerim….

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz