Tırnak bakımı, biz kadınlar için sadece tırnaklarımızı renklendirmek  demek değildir. Çoğu kadının, cilt bakımı, saç bakımı, vücut bakımına verdiği önem kadar tırnak bakımıda vazgeçilmez bir bakımıdır. Ellerimizi günlük yaşamda ne kadar çok kullandığımızı düşünürsek, en çok görülen bölgelerimizden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Öyle ki, çoğu kadın bakımlı ellerini kullanmak için bahaneler arayıp, renkli ve bakımlı tırnaklarını göstererek çevresindekileri etkilemeye çalışır.

Tırnak bakımının el bakımında olduğu gibi, en gerekli ürünü el kremidir. Ellerimizi her zaman yumuşak ve bakımlı tutmak için kullandığımız el kremleri tırnaklarımızında en iyi dostudur. Tırnakların her zaman uygun boyda kesilmiş olması da tırnak bakımında önemli. Tırnaklar kesildikten sonra uygun şekilde törpülenip, tırnak etleri, kanatmadan , el derisine zarar vermeden giderilmeli. Bunların dışında, tırnak temizliği de önemli bir konu ancak tırnak temizliği için ellerin çok sık olarak sabunla sürekli yıkanması, aşırı suya ve sabuna maruz kalan tırnakları olumsuz etkiler. Bu nedenle çok sık el yıkama alışkanlığı olanlar sık sık nemlendirici bir kremle el ve tırnaklarını nemlendirmeli. Özellikle, bulaşık deterjanı, çamaşı deterjanı ve çamaşır suyu gibi kimyasal maddelerle çok uğraşmakta el ve tırnakların oldukça zarar görmesine neden olur. Bu nedenle bu tip ürünlerle aşırı iş görenler eldiven kullanmayı da ihmal etmemeli. Cilt Bakımı ürünlerinde olduğu gibi, tırnak bakımı ürünleride artık marketlerde, kolaylıkla bulunabiliyor

 

                     Tırnak Sertleştiricisi

Ağır işlerde çalışanların , evişlerinde aşırı deterjan kullanan kadınların ve düzenli ve sağlıklı beslenmeyen kadınların tırnaklarında  bazı sorunlar oluşuyor. Çabuk yıpranıp, kırılan tırnaklar için uzmanlar, tırnak sertleştiricisi   kullanılmasını   öneriyor. Bu konuda yine de siz siz olun, ellerinizi kullanarak yaptığınız her işte eldiven kullanmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz