Pek çok kadın el bakımı konusunda özenli olmasına rağmen tırnaklarının yeterince hızlı uzamadığından ya da kolaylıkla kırıldığından şikâyet eder. Bu tarz sorunlarda gözden kaçan nokta; tırnaklarımızın ellerimizin genelinden farklı oldukları ve beslenip uzayabilmeleri için ayrıca tırnak bakımı uygulanması gerekliliğidir. Tırnak uzatmak aslında oldukça kolay olmamakla birlikte tırnak yapısının yanlış anlaşılması ve gerekli özenin gösterilmemesi nedeniyle bazen zorlaşabilmektedir. İşte tırnaklarınızın kolayca uzaması ve yarı yolda kırılmaması için uygulayabileceğiniz tırnak uzatma yolları;

– Eğer törpü yapmak konusunda eğitimli ya da tecrübeli değilseniz masraftan kaçınmak için törpünüzü kendiniz yapmayın. Siz her ne kadar evde istediğiniz tırnak biçimine yaklaştığınızı düşünseniz de yanlış bir yöntem uygulayarak tırnaklarınızı zayıflatıyor olabilirsiniz. Güzelliğiniz için bir parça masraftan kaçınmayın ve tırnak törpüleme işini profesyonellere bırakın.

– Beslenmenize dikkat edin. İlk bakışta ilgisiz görünse de yetersiz beslenme tırnak kırılması sorununun başlıca nedenlerindendir. Sağlıklı ve güzel tırnaklara sahip olmak istiyorsanız gün içinde dengeli ve yeterli beslendiğinizden emin olun.

– Limon ve zeytinyağı mucizesiyle tanışın. Bu süper ikiliyle hazırlanıp her gün tırnaklara masaj yapılarak uygulanacak kürler tırnak uzatma yolları arasında en doğal ve garantili olanlardır. Büyük bir kâsenin içine sıcağa yakın ılık su doldurduktan sonra bir yemek kaşığı zeytinyağı ve çeyrek limonun suyunu ekleyin ve tırnaklarınızı bu suyun içinde 15 dakika kadar bekletin. Bu uygulama günaşırı yapıldığında bile kısa süre sonra tırnaklarınızın uzamasını hızlandıracak ve onlara sağlık kazandıracaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz